Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Wtorek, 31 marca 2020
Balbiny i Gwidona
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 46 (1445) 2019-11-21
  W NUMERZE:
» Święto Niepodległości w Częstochowie – 2019
»  Zaduszkowa zaduma nad Ofiarami Katynia i Smoleńska
»  DĄBROWA ZIELONA. Otwarcie pracowni przyrodniczo-ekologicznej
» EKOLOGICZNE PUBLIKACJE. „Rzeka Warta od źródeł do ujścia. W fotografiach i liczbach”
»  EKOLOGICZNE MIASTO. Jeżo-strefy w Częstochowie
» O SMOGU W PRZEDSZKOLACH
»  PROKURATORSKIE ŚLEDZTWO. Czy prezydent Matyjaszczyk odpowie za niedopełnienie obowiązków?


r e k l a m a
Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpg

Agro-bud-2019_NET.jpgr e k l a m a
WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA
Młodzi muzycy pokazali swoje talenty
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
I Ogólnopolski Jasnogórski Konkurs Skrzypcowy

5 i 6 kwietnia 2019 roku w Jasnogórskiej Publicznej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia w Częstochowie odbył się I Ogólnopolski Jasnogórski Konkurs Skrzypcowy.
Przedsięwzięcie dedykowane było najmłodszym uczniom klas skrzypiec, pobierającym naukę w szkołach muzycznych. Konkurs odbył się w Częstochowie z inicjatywy Stowarzyszenia „Jasnogórska Szkoła Chóralna” przy współpracy z Jasnogórską Publiczną Ogólnokształcącą Szkołą Muzyczną I stopnia w Częstochowie. Jego pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym był nauczyciel Adam Beier. Naczelną ideą wydarzenia jest rozwój talentu muzycznego dzieci, prezentacja osiągnięć artystycznych, zdobywanie estradowego doświadczenia oraz popularyzacja literatury wiolinistycznej. Konkurs jest także przedsięwzięciem o charakterze dydaktycznym, okazją do wymiany doświadczeń pedagogicznych i uzupełniania wiedzy z zakresu metodyki nauczania – powiedział Adam Beier.
W konkursie uczestniczyli skrzypkowie w dwóch grupach wiekowych: I – skrzypkowie urodzeni po 31 grudnia 2008 r. oraz II – skrzypkowie urodzeni po 31 grudnia 2005 r. Każdy musiał wykonać po dwa utwory.
Na scenie zaprezentowali się bardzo młodzi i bardzo uzdolnieni uczniowie. Niektóre wykonania wzbudzały uznanie i zachwyt publiczności i jury. Ciekawym muzycznie akcentem Konkursu był wspólny występ uczestników Konkursu oraz ich pedagogów podczas Apelu Jasnogórskiego.
W skład Jury wchodzili wybitni skrzypkowie oraz pedagodzy: dr hab. prof. AM Beata Warykiewicz-Siwy (przewodnicząca Jury, wykładowca w Akademii Muzycznej w Katowicach) oraz dr Aleksandra Szwejkowska-Belica i dr hab. Jacek Ropski.
Patronat nad wydarzeniem objął o. Marian Waligóra, przeor Jasnej Góry i abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.
W I grupie wiekowej: miejsce I Anna Sitek i Amelia Dobroch; II Kamil Szacior i Marianna Pazik; III Hanna Rzeszutko i Emilia Miemiec, IV Marta Janus, Szymon Wójcik, Paulina Stingel
Wyróżnienia: Milena Syrek, Zuzanna Staśko, Antoni Renz, Anna Bobek, Róża Kopeć, Zofia Psiuk, Zuzanna Waliczek, Michalina Talaga.
W II grupie wiekowej: miejsce I Weronika Lisowska. II Łucja Mateńko, III Michał Kaszowski, IV Maja Guzik, Milena Piotrowicz, Igor Biernat.
Wyróżnienia: Hanna Fiuk, Aniela Tomczak, Maria Borowki, Natalia Wiater, Marta Rzeźnik.
Fot. Uczestnicy i organizatorzy konkursu spotkali się na Jasnej Górze z abp Wacławem Depo i ojcem przeorem Marianem Waligórą


URSZULA GIŻYŃSKA


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl