Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Czwartek, 02 kwietnia 2020
Franciszka i Władysława
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 46 (1445) 2019-11-21
  W NUMERZE:
» Święto Niepodległości w Częstochowie – 2019
»  Zaduszkowa zaduma nad Ofiarami Katynia i Smoleńska
»  DĄBROWA ZIELONA. Otwarcie pracowni przyrodniczo-ekologicznej
» EKOLOGICZNE PUBLIKACJE. „Rzeka Warta od źródeł do ujścia. W fotografiach i liczbach”
»  EKOLOGICZNE MIASTO. Jeżo-strefy w Częstochowie
» O SMOGU W PRZEDSZKOLACH
»  PROKURATORSKIE ŚLEDZTWO. Czy prezydent Matyjaszczyk odpowie za niedopełnienie obowiązków?


r e k l a m a
Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpg

Agro-bud-2019_NET.jpgr e k l a m a
edukacja
W świat niosą swe serce gorące
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
14 maja 2019 roku w Auli Magna w budynku Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie 42 studentów pierwszego roku pielęgniarstwa odebrało symboliczne czepki. Zawód pielęgniarki jest trudny i odpowiedzialny, wymaga empatii i wielkiego, gorącego serca. Życzę, aby przyszła praca przyniosła państwu satysfakcję i radość – powiedziała rektor UJD prof. dr hab. Anna Wypych-Gawrońska, inaugurując ceremonię.

Obrzęd poprzedziły wystąpienia zaproszonych gości, w tym senatorów Prawa i Sprawiedliwości Ryszarda Majera i Artura Warzochy. Obaj panowie zapowiedzieli dalsze wsparcie rządu Prawa i Sprawiedliwości w rozwoju uczelni i realizacji jej ambitnych planów, w tym utworzenia kierunku lekarskiego, o co Uczelnia stara się od ponad roku.
Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, poseł Szymon Giżyński, aktywnie działający na rzecz utworzenia Uniwersytetu w Częstochowie, powiedział ,,Gazecie Częstochowskiej". Wszystko uczynimy, aby wzmocnić prestiż i rangę naszej Uczelni. Udało się nam olbrzymim wspólnym wysiłkiem z pracownikami szkoły doprowadzić do powołania tak długo oczekiwanego Uniwersytetu, to z sukcesem zakończy się proces tworzenia tak bardzo potrzebnych nowych wydziałów, w tym już niedługo lekarskiego, i w dalszej perspektywie zapowiedzianego wydziału reżyserskiego podkreślił poseł Szymon Giżyński.
Łącznie na kierunku pielęgniarskim (prowadzonym przez Wydział Matematyczno-Przyrodniczy) kształci się ok. 90 studentów i studentek. Studia cieszą się powodzeniem wśród mieszkańców Częstochowy i regionu. Czepkowanie na naszej Uczelni odbyło się po raz drugi. Czepkowanie połączono z uroczystością otwarcia Pracowni Umiejętności Pielęgniarskich, która znajduje się w budynku Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego przy al. Armii Krajowej 13/15. Prace związane z budową Pracowni rozpoczęły się w drugim kwartale 2018 (a zakończyły pod koniec 2018 roku). W ramach projektu zrealizowano roboty budowlane polegające na przebudowie pomieszczeń Pracowni Umiejętności Pielęgniarskich, szatni, toalet, na kwotę ponad 376 tysięcy zł stanowiących wkład własny Uniwersytetu. Ponadto zakupiono wyposażenie medyczne i meble na kwotę 1.000.000 zł ze środków uzyskanych z dotacji celowej Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Warto odnotować, że Uczelnia od kilku lat kształci studentów również na innych kierunkach medycznych. Wśród nich należy wymienić: dietetykę (stud. I stopnia), fizjoterapię (studia jednolite magisterskie) i kosmetologię (stud. I stopnia).


URSZULA GIŻYŃSKA


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl