Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Czwartek, 09 kwietnia 2020
Marii i Marcelego
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 46 (1445) 2019-11-21
  W NUMERZE:
» Święto Niepodległości w Częstochowie – 2019
»  Zaduszkowa zaduma nad Ofiarami Katynia i Smoleńska
»  DĄBROWA ZIELONA. Otwarcie pracowni przyrodniczo-ekologicznej
» EKOLOGICZNE PUBLIKACJE. „Rzeka Warta od źródeł do ujścia. W fotografiach i liczbach”
»  EKOLOGICZNE MIASTO. Jeżo-strefy w Częstochowie
» O SMOGU W PRZEDSZKOLACH
»  PROKURATORSKIE ŚLEDZTWO. Czy prezydent Matyjaszczyk odpowie za niedopełnienie obowiązków?


r e k l a m a
Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpg

Agro-bud-2019_NET.jpgr e k l a m a
sprawy społeczne
Obietnice popłynęły w siną dal
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
WIRTUALNA INWESTYCJA WŁADZ CZĘSTOCHOWY, CZYLI WODNY PLAC ZABAW NA PROMENADZIE NIEMENA

W 2018 roku w miejscu zdewastowanej fontanny na Promenadzie Niemena miał powstać wodny plac zabaw dla dzieci. Tak przed wyborami samorządowymi, w maju 2018 roku, obiecywała radna SLD Małgorzata Iżyńska. Ale jak dotąd, nic tej w sprawie się nie zadziało. Resztki fontanny nadal straszą, a dzieci nadal nie mają gdzie się pobawić i odpocząć.
Zgliszcza po fontannie od dawna niepokoją mieszkańców Częstochowy. I nadal niepokoją, bo obiecywany przez radną SLD Małgorzatę Iżyńską i prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka wodny plac zabaw dla dzieci to na razie czcze marzenia.
W maju 2018 roku radna Małgorzata Iżyńska w ramach kampanii wyborczej fotografowała się na miejscu zdewastowanej fontanny na Promenadzie Niemena i deklarowała, że jeszcze w tym roku (tzn. 2018) zostanie wybudowany tu piękny wodny plac zabaw dla dzieci. Na portalu wczestochowie.pl, podkreślano, że plac powstanie właśnie z inicjatywy radnej Iżyńskiej, która, jak napisano w artykule: „pierwszy wniosek do budżetu miejskiego w tej sprawie złożyła już cztery lata temu”. No cóż, wnioski i obietnice złożone, radna wybrana, a wykonania deklaracji wyborczej brak.
Co więcej, plany rychłego wybudowania wodnego placu zabaw potwierdził także zastępca prezydenta Częstochowy Mirosław Soborak. W odpowiedzi, z dnia 24 maja 2018 roku, na interpelację ówczesnej radnej PiS Anny Majer, dopytującej o przyszłość zaniedbanego miejsca i zniszczonej fontanny, napisał, że „Wydział Inwestycji i Zamówień Publicznych zlecił wykonanie programu funkcyjno-użytkowego pn. „Wodny plac zabaw dla dzieci na promenadzie Niemena”, który przewiduje m. im. rozbiórkę starej fontanny i budowę w jej miejscu tzw. wodnego palcu zabaw.” Jak dodał w piśmie, procedura przetargowa została już rozpoczęta.
Anna Majer, mimo iż aktualnie nie piastuje funkcji radnej, nadal żywo reaguje na problemy mieszkańców, którzy zwracają się do niej o pomoc. Tak też jest i w sprawie placu. Anna Majer, po ponownej interwencji mieszkańców Tysiąclecia, 9 lipca br., wystosowała pismo do prezydent Matyjaszczyka, w którym podkreśliła, z mieszkańcy mówią wprost, że czują się oszukani. Poprosiła też o wyjaśnienia: co dzieje się w sprawie przetargu na dane zadnie, dlaczego trwa to tak długo i czy nadal w budżecie miasta są zarezerwowane środki na budowę wodnego placu zabaw dla dzieci na Promenadzie Niemena?
.
UG

Komentarz Anny Majer do odpowiedzi magistratu na jej pismo..
Bardzo szybka i niestety nic nie wnosząca odpowiedź Urzędu Miasta Częstochowy dot. wodnego placu zabaw.
Z pisma poniżej zrozumiałam, że:
długo trwała praca nad wyłonieniem wykonawcy i zakończyła się FIASKIEM. Dlaczego? Dlatego, że albo się nikt nie zgłasza, albo jest za drogo…
Ale jak to? Miasto przecież nie funkcjonuje w próżni, musi znać realia rynku, uwarunkowania gospodarcze, swoje własne możliwości budżetowe i sytuację pracowników! Rozumując tym tokiem, nie da się przeprowadzić żadnej inwestycji!
wszystkie dotąd poczynione „starania” są już nieaktualne … bo zmieniła się … KONCEPCJA! Wpłynął wniosek na „Odnowę Promenady”…
Skoro koncepcja się zmieniła… to czekamy i monitorujemy sprawę rewitalizacji Promenady i budowy wodnego placu zabaw
Mamy nadzieję, że tym razem działania UM zakończą się wyłonieniem wykonawcy, a kwoty zarezerwowane w budżecie Miasta na realizację tego zadania okażą się do udźwignięcia dla budżetu i realnie odzwierciedlą koszty takiej inwestycji
Nie wyobrażam sobie, aby podobna sytuacja mogła się powtórzyć z podobnych powodów w przyszłym roku!URSZULA GIŻYŃSKA


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl