Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Wtorek, 31 marca 2020
Balbiny i Gwidona
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 46 (1445) 2019-11-21
  W NUMERZE:
» Święto Niepodległości w Częstochowie – 2019
»  Zaduszkowa zaduma nad Ofiarami Katynia i Smoleńska
»  DĄBROWA ZIELONA. Otwarcie pracowni przyrodniczo-ekologicznej
» EKOLOGICZNE PUBLIKACJE. „Rzeka Warta od źródeł do ujścia. W fotografiach i liczbach”
»  EKOLOGICZNE MIASTO. Jeżo-strefy w Częstochowie
» O SMOGU W PRZEDSZKOLACH
»  PROKURATORSKIE ŚLEDZTWO. Czy prezydent Matyjaszczyk odpowie za niedopełnienie obowiązków?


r e k l a m a
Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpg

Agro-bud-2019_NET.jpgr e k l a m a
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Medale polskich strażaków na Igrzyskach Olimpijskich Służb Mundurowych w Chinach
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
W dniach 8–18 sierpnia 2019r., w Chengdu w Chinach odbywały się Igrzyska Olimpijskie Służb Mundurowych. Formację mundurową Państwowej Straży Pożarnej z województwa śląskiego i Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie reprezentowali dwaj strażacy: bryg. Dariusz Andryszkiewicz (Centralna Szkoła Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie) oraz mł. asp. Mateusz Chowaniec (Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach). Zawodnicy startowali w bilardzie oraz pływaniu. Organizowane co dwa lata zawody cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród aktywnych, jak i emerytowanych funkcjonariuszy służb mundurowych - strażaków, policjantów i przedstawicieli innych służb mundurowych z całego świata. Zawodnicy rywalizowali w 61 konkurencjach.

Historia tych mistrzostw sięga roku 1986, kiedy to odbyła się pierwsza edycja w San Diego w USA. Z kolejnymi edycjami przybywało coraz więcej zainteresowanych i w rezultacie podczas tegorocznych mistrzostw wzięło udział blisko 10 tysięcy uczestników. To niewiele mniej niż w letnich Igrzyskach Olimpijskich.
Reprezentujący Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach Pan młodszy aspirant Mateusz Chowaniec, dla którego były to pierwsze Igrzyska Olimpijskie, zdobył w pływaniu dwa medale. W pierwszym dniu zawodów podczas rywalizacji na 100m stylem klasycznym, stanął na najniższym stopniu podium, poprawiając rekord życiowy o ponad dwie sekundy.
W kolejnym dniu igrzysk naszemu strażakowi przyszło stanąć do walki o medale na 200 m stylem dowolnym. Poprawiając rekord życiowy na długim basenie o 4 sekundy, musiał uznać wyższość indyjskiego pływaka specjalizującego się w stylu dowolnym oraz motylkowym. Pan aspirant przegrał walkę o złoto z reprezentantem kadry narodowej seniorów Indii, który to reprezentował ten kraj na letnich Igrzyskach Olimpijskich w Rio w 2016 roku.
Z bardzo dobrej strony pokazał się brygadier Dariusz Andryszkiewicz na co dzień pełniący służbę w Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, który stanął w szranki z 54 rywalami w trzech odmianach bilarda. Po wielu godzinach zaciętej rywalizacji znalazł się w gronie 8 najlepszych zawodników Igrzysk. W walce o brązowy medal Pan brygadier przegrał 1:3 z reprezentantem Chin.
Olimpiada była szansą na pokazanie swoich umiejętności, ale także świetną okazją do wymiany doświadczeń z funkcjonariuszami z całego świata ze wszystkich kontynentów. Należy podkreślić interesujący przebieg zawodów obfitujący w zaciętą rywalizację, ale rozgrywaną zgodnie z zasadami i duchem Fair Play.


DA, fot. Archiwum Szkoły


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl