Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Sobota, 04 kwietnia 2020
Wacława i Izydora
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 46 (1445) 2019-11-21
  W NUMERZE:
» Święto Niepodległości w Częstochowie – 2019
»  Zaduszkowa zaduma nad Ofiarami Katynia i Smoleńska
»  DĄBROWA ZIELONA. Otwarcie pracowni przyrodniczo-ekologicznej
» EKOLOGICZNE PUBLIKACJE. „Rzeka Warta od źródeł do ujścia. W fotografiach i liczbach”
»  EKOLOGICZNE MIASTO. Jeżo-strefy w Częstochowie
» O SMOGU W PRZEDSZKOLACH
»  PROKURATORSKIE ŚLEDZTWO. Czy prezydent Matyjaszczyk odpowie za niedopełnienie obowiązków?


r e k l a m a
Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpg

Agro-bud-2019_NET.jpgr e k l a m a
felieton
BONA FIDE. Odgrzany, przypalony kotlecik lewicy
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Pielgrzymi nieustająco spędzają sen z powiek częstochowskiej lewicy. Pałeczkę w tej sprawie, po baronie SLD Marku Balcie (obecnie europoseł), który już kilka lat temu chciał przybywających na Jasną Górę pątników opodatkować 4-złotowym mytem, przejął nowy radny SLD – Sebastian Trzeszkowski. Pogłówkował i wymyślił opodatkowanie częstochowskiego Kościoła na rzecz miasta Częstochowy. Pieniądze miałyby rekompensować trud sprzątania po pielgrzymach.

Stanowisko, adresowane do arcybiskupa Wacława Depo, radny przedstawił na ostatniej sesji Rada Miasta. W pierwszym entrée nie udało się lewicy przeforsować swojego odgrzanego pomysłu. Kilku radnych z PO nie podniosło ręki podczas głosowania
i wniosek Trzeszkowskiego spadł z wokandy obrad. Lewica jednak nie zamierza odpuścić. Jak zapowiedział Trzeszkowski, do boju powrócą na kolejnej sesji.
Ten mocno już odświeżony, ale i przypalony kotlecik lewicy, wpisuje się w ich stałą kampanię, uruchamianą w czasie wyborów. Co dziwne, zamiast proponować zachęty, aby pielgrzymów zatrzymać w mieście i skorzystać na tym ogromie przybyłych gości, SLD ciągle szuka sposobów do zniechęcenia pielgrzymów – zarówno do Częstochowy, jak i do częstochowian.
Co się udało już lewicy? Z pewnością swymi aktami siejącymi niezgodę nastawili negatywnie do pątników znaczną część mieszkańców – co zauważa się choćby przy witaniu Warszawskiej Pielgrzymki. Kiedyś, gdy wchodziła ona do Częstochowy, nie można było się przecisnąć przez szczelny tłum okalający Aleję NMP. Dzisiaj w tym czasie Aleja NMP świeci pustkami.
Zastanawia przy tym całym zamieszaniu fakt, jak pan Trzeszkowski i pozostali radni z SLD widzą na przykład problem pobojowiska po imprezach na Lisińcu, fundowanych częstochowskiej młodzieży przez SLD-owską władzę, gdzie piwo i inne wyskokowe napoje leją się hektolitrami, a śmieci zalegają cały teren? Za czyje pieniądze miasto sprząta cały ten bałaganik? Po ostatnim Festiwalu Kolorów nie było tam zbyt kolorowo. Były natomiast brudne chodniki, stosy walających się odpadów, brudne autobusy, którymi dowożono uczestników imprezy. Może na to sprzątanie trzeba opodatkować elektorat lewicy? Ciekawe,jaka byłaby jego reakcja?


URSZULA GIŻYŃSKA


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl