Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Sobota, 04 kwietnia 2020
Wacława i Izydora
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 46 (1445) 2019-11-21
  W NUMERZE:
» Święto Niepodległości w Częstochowie – 2019
»  Zaduszkowa zaduma nad Ofiarami Katynia i Smoleńska
»  DĄBROWA ZIELONA. Otwarcie pracowni przyrodniczo-ekologicznej
» EKOLOGICZNE PUBLIKACJE. „Rzeka Warta od źródeł do ujścia. W fotografiach i liczbach”
»  EKOLOGICZNE MIASTO. Jeżo-strefy w Częstochowie
» O SMOGU W PRZEDSZKOLACH
»  PROKURATORSKIE ŚLEDZTWO. Czy prezydent Matyjaszczyk odpowie za niedopełnienie obowiązków?


r e k l a m a
Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpg

Agro-bud-2019_NET.jpgr e k l a m a
gospodarka
Sytuacja na Hucie powoli się normuje
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Związkowcy i Zarząd ISD Huty Częstochowa na dzierżawcę przedsiębiorstwa będącego w upadłości zarekomendowali firmę Sunningwell International Polska. Syndyk zdecydował, że ta firma będzie dzierżawcą ISD Huty Częstochowa.

Po poniedziałkowym, 9 września br., proteście związków zawodowych ISD Huty Częstochowa w upadłości przed Sądem Gospodarczym w Częstochowie, dzień później, 10 września br. w siedzibie ISD Huty Częstochowa Sp. z o.o. odbyło się spotkanie wyznaczonego przez sędzię-komisarz syndyka Mieczysława Radeckiego z prezesem ISD Huty Częstochowa Anatoliyem Fedyaevem i przewodniczącymi sześciu związków zawodowych w Hucie.
Syndyk przedstawił informacje o zgodzie sędzi-komisarz na wyznaczenie dzierżawcy Przedsiębiorstwa. Omówił złożone oferty dzierżaw, które przedstawiły dwie firmy: Congor Holding S.A. z siedzibą w Poraju i Sunningwell International Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Związki zawodowe i Zarząd ISD Huty Częstochowa w upadłości w związku z brakiem prawnej możliwości przejęcia przedsiębiorstwa w formie pre-pack, spośród tych dwóch ofert dzierżawy rekomendowali syndykowi podpisanie umowy dzierżawy z Sunningwell International Polska, którego oferta była wyższa niż oferta Congor Holding S.A, Syndyk wybrał Sunningwell International Polska. Firma zobowiązała się płacić 1,71 mln zł dzierżawy za miesiąc.
Dzień później syndyk Mieczysław Radecki zrezygnował z pełnienia funkcji. Sędzia-komisarz wybrała nowego syndyka – Mateusza Bienioszka, który ma duże doświadczenie w restrukturyzacji przedsiębiorstw. Nowy syndyk podtrzymał decyzję swego poprzednika. Oferty dzierżawy nie złożyła firma Corween Investments Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (Liberty Group). Złożyła natomiast do Sądu Okręgowego zażalenie na wcześniejszą decyzję Sądu, który nie wyraził zgody na przeprowadzenie upadłości przygotowanej (pre-pack), w ramach której inwestor chciał przejąć hutę.UG


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl