Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Wtorek, 31 marca 2020
Balbiny i Gwidona
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 46 (1445) 2019-11-21
  W NUMERZE:
» Święto Niepodległości w Częstochowie – 2019
»  Zaduszkowa zaduma nad Ofiarami Katynia i Smoleńska
»  DĄBROWA ZIELONA. Otwarcie pracowni przyrodniczo-ekologicznej
» EKOLOGICZNE PUBLIKACJE. „Rzeka Warta od źródeł do ujścia. W fotografiach i liczbach”
»  EKOLOGICZNE MIASTO. Jeżo-strefy w Częstochowie
» O SMOGU W PRZEDSZKOLACH
»  PROKURATORSKIE ŚLEDZTWO. Czy prezydent Matyjaszczyk odpowie za niedopełnienie obowiązków?


r e k l a m a
Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpg

Agro-bud-2019_NET.jpgr e k l a m a
sprawy społeczne
Wspólnie przywróćmy park pacjentom
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
ZAWALCZMY O DOBRO PACJENTÓW SZPITALA W CZĘSTOCHOWIE


Jest ogromna szansa na rewitalizację parku wypoczynkowo-rekreacyjnego przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym na Parkitce. Środki na ten cel można pozyskać z funduszy budżetu obywatelskiego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Wniosek przeszedł wszystkie procedury i jest przyjęty pod głosowanie. Teraz wszystko w rękach dobrych ludzi, którym zależy na Częstochowie i regionie częstochowskim. Zachęcamy do głosowania na projekt, który ma wymiar ponad czasowy, bo odnowiony park będzie służył pacjentom przez wiele lat.

Ten przepiękny ogród rozpościerający się u stóp szpitala od wielu lat nie służy pacjentom lecznicy. Ze względu na jego zły stan jest zamknięty i w związku z tym ulega dalszej degradacji. Placówki nie stać na uporządkowanie parku, więc pomysł pozyskania środków z budżetu obywatelskiego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego może okazać się strzałem w dziesiątkę. Bo jeśli wniosek zdobędzie poparcie mieszkańców województwa, to zostanie realizowany już w następnym, 2020 roku.
– To było olśnienie. Pomysł przyszedł podczas prezentacji projektu budżetu obywatelskiego. Pracownicy Urzędu Marszałkowskiego uznali, że jest dobry, zatem podzieliłam się nim z zastępcą dyrektora ds. lecznictwa w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Jolantą Majer. Wspólnie opracowaliśmy wniosek, który potem został zgłoszony do weryfikacji. Pierwsze kroki pokonaliśmy, teraz wszystko zależy od głosowania. Szpital jest placówką, w której leczą się nie tylko mieszkańcy Częstochowy, ale z całego regionu częstochowskiego, a nawet z województwa. Korzystanie z dobrodziejstwa ogrodu, który od wielu lat jest zamknięty i niszczeje, z pewnością pomoże chorym w rekonwalescencji – mówi zgłaszająca wniosek mieszkanka Częstochowy.
Z entuzjazmem pomysł przyjęli pracownicy i dyrekcja szpitala. Bez trudu udało się zdobyć konieczne podpisy, aby móc go złożyć.
– To bardzo dobry pomysł, coś, czego placówka potrzebuje od dawna. Nie trzeba nikomu tłumaczyć jak dobry i zbawienny wpływ na chorych, ich samopoczucie i proces zdrowienia ma przebywanie wśród zieleni. Dlatego bardzo prosimy o wsparcie i głosowanie na niego – mówi zastępca dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Jolanta Majer.
W ramach projektu przewidziano wytyczenie alejek przeznaczonych do spacerów, zakup i montaż ławek i pergoli, wykonanie rabat i trawników oraz przygotowanie terenu pod montaż urządzeń do rehabilitacji ruchowej. Ogród będzie służył pacjentom i ich rodzinom, ale także będą mogli korzystać z niego pracownicy szpitala i studenci odbywający staże i praktyki.
Głosować będą mogli wszyscy mieszkańcy województwa, w dniach od 12 do 30 listopada 2019 roku. Do 31 grudnia br. poznamy listę zadań do zrealizowania w ramach pierwszej edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego.
Wszelkie informacje o budżecie są na stronie www.bo.slaskie.pl

UG
Fot. –opis do zdjęcia proszę zrobić na tincie

Ogród jest przepiękną oazą zieleni, płucami Częstochowy. Najwyższy czas, aby był wykorzystywany przez chorych. Gorąco zapraszamy do głosowania na ten wniosek.
Jego opis znajduje się na: https://bo.slaskie.pl/bo/projekty/1#podregion6
pod nazwą: „Ogród dla pacjenta Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie”.
Kod projektu:
MBO-1458/P6/19URSZULA GIŻYŃSKA


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl