Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Wtorek, 31 marca 2020
Balbiny i Gwidona
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 46 (1445) 2019-11-21
  W NUMERZE:
» Święto Niepodległości w Częstochowie – 2019
»  Zaduszkowa zaduma nad Ofiarami Katynia i Smoleńska
»  DĄBROWA ZIELONA. Otwarcie pracowni przyrodniczo-ekologicznej
» EKOLOGICZNE PUBLIKACJE. „Rzeka Warta od źródeł do ujścia. W fotografiach i liczbach”
»  EKOLOGICZNE MIASTO. Jeżo-strefy w Częstochowie
» O SMOGU W PRZEDSZKOLACH
»  PROKURATORSKIE ŚLEDZTWO. Czy prezydent Matyjaszczyk odpowie za niedopełnienie obowiązków?


r e k l a m a
Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpg

Agro-bud-2019_NET.jpgr e k l a m a
Gazeta Częstochowa
KONFERENCJA DLA NAUCZYCIELI. O uzależnieniach w Internecie
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
30 września 2019 roku w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie (ul. Jagiellońska 67/71) rozmawiano o skali problemu uzależnień od internetu oraz urządzeń elektronicznych wśród dzieci i młodzieży.

– Naszym celem jest przybliżenie nauczycielom i pedagogom, jakie zagrożenia niesie ze sobą rozwój informatyzacji. W latach 90. wypełniała głównie ona zadania pomocowe w administracji. Dzisiaj powszechna dostępność do Internetu stwarza poważne zagrożenia zdrowotne, często też związane z bezpieczeństwem. O różnych formach tych niebezpieczeństw, monitorowanych przez Wydział Zdrowia Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego przekażą specjaliści z zakresu psychologii, pedagogiki i cyberprzestępczości, których zaprosiliśmy na konferencję – mówi wicewojewoda śląski Robert Magdziarz.
Jak podkreśla dyrektor Wydziału Zdrowia Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego Ilona Nawara-Malik organizatorzy konferencji zamierzają uczulić pedagogów i wychowawców na różne formy uzależnień od Internetu. – Te zagadnienia znajdują swój aspekt w Narodowym Programie „Zdrowie na lata 2016-2020. Realizując założenia ministerialne wpisujemy się w tendencję obszaru walki z uzależnieniami behawioralnymi. Zagrożeń jest bardzo dużo, choćby z powodu ilości czasu spędzanego przez dzieci przed komputerem i w sieci, korzystając z urządzeń typu smartfon. Dzieci ze sobą nie rozmawiają, nie bawią się wspólnie na podwórku, komunikują się ze sobą najczęściej poprzez Internet, poprzez portale społecznościowy – mówi dyr. Ilona Nawara-Malik.
Jakie techniki stosować? Jak pomóc dorosłym w sztuce wychowania bez smartfona? – Nie jest to łatwe. Tu musi być skoordynowane działanie szkoły i rodziny. Stąd ta konferencja dla nauczyciel, chcemy bowiem, aby ten temat był często poruszany na godzinach wychowawczych. Oczywiście nie przez zakazy należy walczyć z takim uzależnieniami, ale poprzez stosowanie umiejętnych taktyk dodaje dyr. Ilona Nawara-Malik.
.


UG


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl