Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Sobota, 04 kwietnia 2020
Wacława i Izydora
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 28 (1427) 2019-07-11
  W NUMERZE:
» Inwestor się wycofał. - Trzeba nadal walczyć o naszą Hutę - mówią pracownicy przedsiębiorstwa
» INWESTYCJA ROLNICZA W REGIONIE CZĘSTOCHOWSKIM. „Jurajski Agro Fresh Park” - lider i integrator
» Ekologiczna torba na zakupy
» W czym tkwi nieprzemijający urok damskich szpilek?
» WYSTAWA “ŚLADAMI JEZUSA” W CZĘSTOCHOWIE
»  Bezpieczniej nad wodą
»  Święto Policji
» Leczenie pacjentów z zakażeniem HIV –nowe perspektywy
» Krzepiccy licealiści na tropie zbrodni niemieckich
» DNI MIASTA I GMINY KOZIEGŁOWY
» KONDOLENCJE
» Z urodzinowymi życzeniami u 113-latki
» Rodzice proszą o pomoc dla Córeczki
»  INWESTYCJA W CZĘSTOCHOWIE. Budowa siedziby Sądu Okręgowego
» OFIARNA I PEŁNA PASJI PRACA ZOFIA PAULINA ROZANOW (20.03.1930-04.07.2015)
» Konsultacje społeczne w sprawie utworzenia województwa częstochowskiego
»  Przed częstochowską katedrą wykopano ludzkie szczątki
» KONFERENCJA PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI, 500 Plus na pierwsze dziecko
» RUSZA MARSZAŁKOWSKI BUDŻET OBYWATELSKI, BO - ty decydujesz
» Z RAPORTÓWKI POLICJANTA
» WIERSZE. ANNA PURSKA
» PLASTYK. Zaprezentowali najlepsze prace dyplomowe
» LIPCOWE PIELGRZYMKI
» PERYSKOP. Po drugiej stronie Księżyca
» BONA FIDE. Mur dewastacji
» Wielki powrót władcy zwierząt – Król Lew w Cinema City IMAX® i 4DX®!
»  Niezdecydowany inwestor
» DLA AKTYWNYCH RODZICÓW
»  Zmiana numerów telefonów do Oddziału Regionalnego KRUS w Częstochowie oraz Placówki Terenowej w Kłobucku
» Prezes KRUS apeluje do rolników o zachowanie zasad bezpieczeństwa podczas żniw
» III Jurajski Kongres Gospodarczy

  Subskrypcja
Czytelniku !
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne wiadomości wpisz swój email:

Wydanie nr 28 (1427) z 2019-07-11
Gazeta Częstochowa
Inwestor się wycofał. - Trzeba nadal walczyć o naszą Hutę - mówią pracownicy przedsiębiorstwa
Od kilku tygodniu przyszłość ISD Huty Częstochowa jest bardzo niepewna. Zaczęły pojawiać się głosy o przerwach w pracy i sprzedaży przedsiębiorstwa.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
INWESTYCJA ROLNICZA W REGIONIE CZĘSTOCHOWSKIM. „Jurajski Agro Fresh Park” - lider i integrator
12 lipca 2019 roku w siedzibie Regionalnego Funduszu Gospodarczego SA i w obecności Wiceministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Posła Szymona Giżyńskiego, Zarząd Regionalnego Funduszu Gospodarczego SA Spółki Skarbu Państwa oraz Dyrektor Generalny Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa podpisali list intencyjny w sprawie powołania spółki do budowy na terenie Gminy Rędziny Rynku Hurtu Rolno-Spożywczego pod nazwą: „Jurajski Agro Fresh Park”. Ze strony RFG akt intencyjny podpisali Prezes Mirosław Matyszczak i Wiceprezes Artur Sokołowski, ze strony KOWR – Dyrektor Generalny Grzegorz Pięta. W uroczystej konferencji uczestniczyli także: poseł Lidia Burzyńska, wicewojewoda śląski Robert Magdziarz oraz dyrektor Śląskiego Oddziału KOWR w Częstochowie Konrad Jarzyński i jego zastępca Teresa Pala.
Czytaj więcej     Komentarze
ekologia
Ekologiczna torba na zakupy
Motywy przyrodnicze w ubiorze. „Owoce i warzywa – smaczne i zdrowe na torbach na zakupy” – X edycja
Czytaj więcej     Komentarze
aktualności
W czym tkwi nieprzemijający urok damskich szpilek?

Każde damskie obuwie ma w sobie wiele uroku i atrakcyjnego wyglądu, ale żaden model nie przebije eleganckich szpilek. Jest to rodzaj obuwia o nieprzemijającej wartości, stanowi klasykę i buduje bardzo elegancki sposób wyrażania siebie. Szpilki same w sobie są wyjątkowe i niepowtarzalne.

Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
WYSTAWA “ŚLADAMI JEZUSA” W CZĘSTOCHOWIE
Wystawa „Śladami Jezusa” przenosi do Jerozolimy sprzed 2 000 lat! W nowoczesny sposób opowiada historię Zbawiciela i rozwój chrześcijaństwa na przestrzeni wieków – w świetle Ewangelii, tradycji i nauki.
Czytaj więcej     Komentarze
aktualności
Bezpieczniej nad wodą
Zarząd Województwa Śląskiego przywrócił dofinansowanie jednostkom ratownictwa wodnego i przeznaczył na ten cel w tym roku pół miliona złotych.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Święto Policji
Wicewojewoda śląski Robert Magdziarz uczestniczył 9 lipca 2019 roku w Święcie Policji Garnizonu Częstochowskiego, które odbyło się na pl. Biegańskiego. Podczas uroczystości 255 policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie oraz 40 z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Częstochowie otrzymało odznaczenia oraz akty nominacyjne na wyższe stopnie. Wydarzenie to przypadło w 100. rocznicę powołania policji.
Czytaj więcej     Komentarze
medycyna
Leczenie pacjentów z zakażeniem HIV –nowe perspektywy
– rozmowa z dr. Bartoszem Szetelą, specjalistą chorób zakaźnych z Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
Krzepiccy licealiści na tropie zbrodni niemieckich
W dniach od 30 maja do 4 czerwca br. grupa uczniów (Dominika Zalska, Anna Puchała, Mateusz Drab, Zuzanna Garbaciak, Paulina Tronina, Klaudia Tekieli, Samira Kierat, Emilia Radzioch, Wiktoria Desperak, Krzysztof Bujak, Bartosz Zawierucha) pod opieką mgr Eweliny Łyźniak oraz mgr Agnieszki Jaźwińskiej – Kulej uczestniczyła w projekcie historycznym „Zachować pamięć”.
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
DNI MIASTA I GMINY KOZIEGŁOWY
ZAPROSZENIE NA DOBRĄ ZABAWĘ
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
KONDOLENCJE
Czytaj więcej     Komentarze
aktualności
Z urodzinowymi życzeniami u 113-latki
Jest najdłużej żyjącym obywatelem Polski i mieszka w naszym województwie – mowa o pani Tekli Juniewicz z Gliwic, która wczoraj obchodziła…113 urodziny. – Czuję się świetnie – zapewniała szacowna solenizantka wojewodę śląskiego Jarosława Wieczorka, który odwiedził ją z urodzinowymi życzeniami. Na jej ręce przekazał także list od Premiera Mateusza Morawieckiego.
Czytaj więcej     Komentarze
aktualności
Rodzice proszą o pomoc dla Córeczki
Szanowni Państwo! Chcieliśmy prosić Państwa Firmę o pomoc!!! Sprawa jest pilna (operacja już za tydzień), a sytuacja coraz bardziej dramatyczna (brakuje 60 tys. zł), błagamy o jakiekolwiek wsparcie!
Czytaj więcej     Komentarze
gospodarka
INWESTYCJA W CZĘSTOCHOWIE. Budowa siedziby Sądu Okręgowego
Wbicie łopaty pod budowę nowej siedziby dla Sądu Rejonowego Częstochowa-Północ nastąpiło 6 października 2018 roku. Dzisiaj wznoszone są już mury obiektu.
Czytaj więcej     Komentarze
historia
OFIARNA I PEŁNA PASJI PRACA ZOFIA PAULINA ROZANOW (20.03.1930-04.07.2015)
Cztery lata temu pożegnaliśmy Zofię Rozanow, historyka sztuki, publicystkę, pedagoga, członka Polskiej Akademii Nauk, a przede wszystkim badaczkę dziejów sztuki klasztoru jasnogórskiego. Miała 85 lat. Ludzie, którzy zetknęli siĘ z Panią Zofią, zdawali sobie na ogół sprawę z tego, że były to spotkania, które się liczą. Była niekwestionowanym autorytetem na bazie zawodowego doświadczenia. Wielu osobom imponowała niebywałą wiedzą historyczną. Odznaczała się entuzjazmem i stałym wysiłkiem woli. Niech ten krótki zarys Jej życia będzie sposobnością do złożenia podziękowań za dzieła, które stworzyła, którym poświęciła parę dziesiątków lat.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Konsultacje społeczne w sprawie utworzenia województwa częstochowskiego
– Reforma administracyjna nie jest dana raz na zawsze. Reforma jak rękawiczka musi być dopasowana do potrzeb danej społeczności – stwierdził senator Ryszard Majer podczas spotkania Parlamentarnego Zespołu ds. utworzenia województwa częstochowskiego z burmistrzami, wójtami, prezesami instytucji i firm regionu częstochowskiego. – Ta rękawiczka, którą nam skrojono nie grzeje, ale za to mocno uwiera i na pewno nie zdobi – dodał poseł Szymon Giżyński. Taką konstatacją parlamentarzyści podsumowali efekt reformy administracyjnej, wskutek której zlikwidowano województwo częstochowskie.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Przed częstochowską katedrą wykopano ludzkie szczątki
Prawdopodobnie to szczątki osób, które zostały zamordowane przez Niemców podczas Krwawego Poniedziałku, 4 września 1939 roku. To sensacyjne odkrycie może mieć wymiar niezwykle symboliczny, zwłaszcza w związku ze zbliżającą się 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
KONFERENCJA PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI, 500 Plus na pierwsze dziecko
29 czerwca 2019 roku na zaproszenie prezesa Zarządu Okręgu Częstochowskiego Prawa i Sprawiedliwości, posła Szymona Giżyńskiego odbyła się konferencja prasowa parlamentarzystów PiS, w związku z rozszerzeniem od 1 lipca 2019 roku programu 500 Plus na pierwsze dziecko. – Rozszerzenie programu 500 Plus jest kwintesencją tych wszystkich działań, które powodują, że jesteśmy postrzegani jako formacja całkowicie wiarygodna, skuteczna i efektywna. Program ten wymaga rozszerzenia z racji swojej potrzeby, bo takie jest oczekiwanie społeczeństwa – powiedział wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi, poseł Szymon Giżyński.
Czytaj więcej     Komentarze
aktualności
RUSZA MARSZAŁKOWSKI BUDŻET OBYWATELSKI, BO - ty decydujesz
28 czerwca 2019 roku w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie, przy ul. Ogińskiego 13 a, miało miejsce spotkanie informacyjne na temat pierwszej edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego w województwie śląskim. Realizacja projektów nastąpi w roku budżetowym 2020.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Z RAPORTÓWKI POLICJANTA
Pseudokibic z narkotykami 21 czerwca kryminalni z częstochowskiej komendy zatrzymali do kontroli pojazd marki Opel, który prowadził 22-letni kierowa. Przy mężczyźnie znaleziono znaczną ilość środków odurzających: kokainę, z której można przygotować blisko 700 działek dilerskich tego narkotyku oraz marihuanę. Zabezpieczyli także nóż oraz elektroniczną wagę. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna kierował samochodem, będąc pod wpływem środków odurzających. Podejrzany trafił do policyjnego aresztu. 22-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Odpowie także za kierowanie pojazdem po drodze publicznej będąc pod wpływem narkotyków.
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
WIERSZE. ANNA PURSKA
*** Wędrujemy do wiatraka, a potem w stronę Ahlbecku. I tak codziennie. W te i nazad – jak powiedział ten staruszek przy stole. Nie ma innej drogi. Morze. Nieruchome. I zmarszczone. Ogromnie spokojne. Mieniące się.
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
PLASTYK. Zaprezentowali najlepsze prace dyplomowe
5 czerwca 2019 roku w Siedzibie Zespołu Szkół Plastycznych im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie, odbył się wernisaż XIV Ogólnopolskich Przeglądów Wyróżnionych Prac Dyplomowych Szkół Plastycznych Makroregionu Południowo- Zachodniego połączony z Seminarium i Konferencją Dyrektorów.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
LIPCOWE PIELGRZYMKI
Według zgłoszeń przesłanych do Urzędu Miasta - w sumie 42 zorganizowane grupy pielgrzymów wejdą w lipcu do Częstochowy i na Jasna Górę. Łącznie ma w ich przyjść lub przyjechać np. na rowerze czy rolkach blisko 10,7 tys. osób. Ta statystyka obejmuje tylko zgłoszone pielgrzymki piesze, rowerowe, grupy rolkarzy i biegaczy, które wymagają zabezpieczenia w czasie przejścia lub przejazdu przez miasto.
Czytaj więcej     Komentarze
felieton
PERYSKOP. Po drugiej stronie Księżyca
Jakby nie liczyć, w obecnym roku przypada okrągła, 50. rocznica, gdy pierwszy człowiek postawił swoją stopę na srebrnym globie. Takie osiągnięcie to może i „mały krok dla człowieka, ale wielki dla ludzkości”. W okresie zimnej wojny z pewnością wyczyn Amerykanów przypieczętował ostateczną porażkę Związku Radzieckiego, jednak dzisiaj zapewne Kosmos nie cieszy się aż tak ogromną popularnością. Szumnie zapowiadane w tamtym okresie wysłanie człowieka na Marsa zapewne trochę jeszcze poczeka, może na narodziny kolejnej potęgi kosmicznej, jaką z wolna stają się Chiny.
Czytaj więcej     Komentarze
felieton
BONA FIDE. Mur dewastacji
Mury w swej symbolice mają różne konotacje. Chronią, a jednocześnie dzielą – narody, społeczeństwa, kraje, sąsiadów. Są mniej lub bardziej znane, ale wszystkie mają własną, częstokroć znamienitą historię.
Czytaj więcej     Komentarze
aktualności
Wielki powrót władcy zwierząt – Król Lew w Cinema City IMAX® i 4DX®!
Wielkimi łapami zbliża się Król Lew! Długo wyczekiwany remake animowanego filmu wejdzie do kin już 19 lipca. Przygody lwich bohaterów będzie można obejrzeć w najnowocześniejszej technologii IMAX® oraz 4DX®, która przeniesie widza wprost na afrykańską sawannę. Bilety są dostępne w kasach kin oraz na stronie www.cinema-city.pl.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Niezdecydowany inwestor
PISMO BANKÓW I WŁAŚCICIELA ISD HUTY CZĘSTOCHOWA DO GREYBULL CAPITAL
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
DLA AKTYWNYCH RODZICÓW
Do 19 lipca trwa rekrutacja uczestniczek i uczestników trzeciej edycji projektu ,,Aktywni rodzice – szczęśliwe dzieci 3”. Zakwalifikowane do projektu częstochowskie rodziny otrzymają dofinansowanie do kosztów niani, dla nich także przygotowano dodatkowe oddziały w żłobku.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Zmiana numerów telefonów do Oddziału Regionalnego KRUS w Częstochowie oraz Placówki Terenowej w Kłobucku
W związku z modernizacją centrali telefonicznej Oddziału Regionalnego KRUS w Częstochowie, obsługującego świadczeniobiorców z terenu województwa śląskiego, od 1 sierpnia 2019 roku ulegną zmianie numery zewnętrzne do częstochowskiego oddziału Kasy. Od tego dnia, świadczeniobiorcy, osoby pragnące zasięgnąć informacji związanych ze świadczeniami, ubezpieczeniami lub inną działalnością kasy oraz obowiązujących w tej mierze uregulowań prawnych, będą musieli wybierać inne numery do KRUS.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Prezes KRUS apeluje do rolników o zachowanie zasad bezpieczeństwa podczas żniw
Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Aleksandra Hadzik skierowała Apel do rolników o zachowanie zasad bezpieczeństwa podczas żniw, przypominając o najczęstszych przyczynach wypadków i sposobach ich uniknięcia.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
III Jurajski Kongres Gospodarczy
W środę, 23 października, w sali konferencyjnej Hotelu Scout odbędzie się tegoroczny Jurajski Kongres Gospodarczy.
Czytaj więcej     Komentarze  Opcje
startuj z nami
dodaj do ulubionych
napisz do nas
napisz do nas

  Przeszukaj internet:


r e k l a m a
Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpg

Agro-bud-2019_NET.jpgr e k l a m a

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl