Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Niedziela, 05 kwietnia 2020
Ireny i Wincentego
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 29 (1428) 2019-07-18
  W NUMERZE:
»  Szymon Giżyński – numer jeden na liście Prawa i Sprawiedliwości
» Nowy samochód dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Kruszynie
»  Dzieląc się szczęściem mnożymy je
» Czas na szkołę średnią
» Nowości w portalu IRZplus
» III Jurajskie Zawody Balonowe
» IV Jurajski Festiwal Sztuki i Wina w Olsztynie
» W Świętochłowicach powstanie EMOstrefa – specjalne miejsce do kangurowania noworodków w szpitalu
» Gdy zachoruje nam rodzic
» Tomograf Komputerowy od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. NMP w Częstochowie
» Polskie warzywa i owoce – na szczęście i dobre… życie!
» "Naczynia połączone" w ramach projektu GENERACJE
» Rodzice proszę
» Bicie rekordu w pobieraniu krwi
» PODWÓJNE MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWO CZECH W PARABADMINTONIE W SINGLU I DEBLU W ROUSINOV K/BRNA W KATEGORII WH-1/WH-2.
» ARiMR: Nowości w aktualnym harmonogramie PROW 2014-2020
» Radomsko Extreme 2019 - III Radomszczański Bieg Ekstremalny
» KRUS. Filmowy konkurs dla uczniów
» KRUS uczy i bawi w wakacje, czyli kurs e-learningowy dla dzieci
» Ocynkownia w Częstochowie po modernizacji – od teraz z usługą pasywacji cynklar
» MUZEUM 303
»  Dzieląc się szczęściem mnożymy je
» Nowe kierunku na Uniwersytecie

  Subskrypcja
Czytelniku !
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne wiadomości wpisz swój email:

Wydanie nr 29 (1428) z 2019-07-18
Gazeta Częstochowa
Szymon Giżyński – numer jeden na liście Prawa i Sprawiedliwości
W sobotę, 13 lipca 2019 roku, Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński przedstawił „jedynki” na listach PiS w 41 okręgach w jesiennych wyborach do Sejmu RP. Decyzją władz krajowych Prawa i Sprawiedliwości listę kandydatów do Sejmu RP w okręgu nr 28 Częstochowa w wyborach parlamentarnych otwiera poseł Szymon Giżyński.
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
Nowy samochód dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Kruszynie
W piątek, 12 lipca 2019 roku, druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kruszynie wraz z mieszkańcami Kruszyny oraz sympatykami pożarnictwa przywitali nowy nabytek jednostki – samochód ratowniczo-gaśniczy Volvo FL 4x4 GBA 3/16. Zakup samochodu był możliwy dzięki wydatnej pomocy finansowej ze strony Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Resztę środków na zakup samochodu pozyskano z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, funduszu sołeckiego (decyzją mieszkańców Kruszyny) oraz wkładu własnego jednostki, a także wsparcia ze strony sponsorów i mieszkańców Kruszyny. Pojazd OSP Kruszyna pozyskała, dzięki wysokiemu zaangażowaniu sekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, posła Szymona Giżyńskiego.
Czytaj więcej     Komentarze
wywiady
Dzieląc się szczęściem mnożymy je
Rozmowa z Anną Ogłazą prezes częstochowskiego Stowarzyszenia Hospicjum „Dar Serca”.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Czas na szkołę średnią
Naukę w szkołach podstawowych i gimnazjach w województwie śląskim ukończyło w tym roku ok. 79 tys. uczniów, którzy ubiegają się o przyjęcie do 747 publicznych (627) i niepublicznych (120) szkół: 284 liceów ogólnokształcących, 235 techników, 217 branżowych szkół I stopnia oraz 11 liceów plastycznych.
Czytaj więcej     Komentarze
ROLNICTWO
Nowości w portalu IRZplus
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa stale rozwija portal IRZplus. Właśnie wyposażyła go w kolejne funkcje przydatne rolnikom korzystającym z tego internetowego narzędzia. Portal IRZplus, który jest przeznaczony dla posiadaczy zwierząt gospodarskich, ruszył w sierpniu 2018 r. Łączy on w sobie zalety elektronicznej księgi stada, gromadzącej wszystkie potrzebne rolnikowi informacje o hodowanych przez niego krowach, kozach, świniach czy owcach, a także platformy umożliwiającej załatwienie bez konieczności udawania się do urzędu spraw wymaganych przy posiadaniu zwierząt gospodarskich.
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
III Jurajskie Zawody Balonowe
Już jutro, 18 lipca, w Olsztynie i Janowie rozpoczną się
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
IV Jurajski Festiwal Sztuki i Wina w Olsztynie
Jest to połączenie degustacji regionalnych trunków, dobrej muzyki i sztuki. Impreza zaczyna się od prezentacji ponad sześćdziesięciu tematycznych stoisk wystawienniczych i parady z Bachusem, a kończy koncertem Czesław Śpiewa. Wszystko dzieje się w sercu jurajskiego Olsztyna 20 i 21 lipca 2019 r.
Czytaj więcej     Komentarze
medycyna
W Świętochłowicach powstanie EMOstrefa – specjalne miejsce do kangurowania noworodków w szpitalu
W szpitalu przy ul. Chorzowskiej w Świętochłowicach, w ramach programu „Blisko z Tobą chcę być”, utworzona zostanie EMOstrefa. Miejsce to powstanie na nowo otwartym oddziale położniczym i będzie wyposażone w specjalny fotel do leczniczego przytulania, czyli kangurowania metodą „skóra do skóry” zaraz po narodzinach. To strefa, w której rodzice będą mogli kangurować noworodki i tym samym budować bliskość z dzieckiem od pierwszego dnia jego życia, zarówno po porodach siłami natury, jak i tych zakończonych cesarskim cięciem. W tym drugim przypadku okazję do nawiązania więzi z dzieckiem przez kangurowanie będą mieli szczególnie tatusiowie. Otwarcie EMOstrefy odbędzie się już 18 lipca.
Czytaj więcej     Komentarze
sprawy społeczne
Gdy zachoruje nam rodzic
Zasiłek opiekuńczy przysługuje nie tylko na chore dziecko, ale można z niego skorzystać także w sytuacji, gdy naszego wsparcia i pomocy w chorobie potrzebuje rodzic. W ciągu roku kalendarzowego przysługuje 14 dni zasiłku z tytułu sprawowania opieki nad chorym rodzicem.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Tomograf Komputerowy od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. NMP w Częstochowie
Szpital Specjalistyczny w Częstochowie otrzymał dar od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w postaci tomografu komputerowego. To z pewnością ważny element wsparcia Szpitala, który jest w trakcie wdrażania programu naprawczego. Celem tych działań jest wzmocnienie bezpieczeństwa placówki pod kątem medycznym, technologicznym i infrastrukturalnym.
Czytaj więcej     Komentarze
zdrowie
Polskie warzywa i owoce – na szczęście i dobre… życie!
Warzywa i owoce – smaczne, niskokaloryczne, sycące, a przede wszystkim zdrowe. Mogą stanowić dodatek do posiłku bądź samodzielną przekąskę między posiłkami. Naukowcy, a przede wszystkim lekarze i dietetycy przekonują, że produkty te powinny gościć na naszych stołach przynajmniej pięć razy dziennie. Przypomina o tym również Agnieszka Piskała-Topczewska, ekspert ds. żywienia III edycji kampanii „Warzywa i owoce – na szczęście!”, której celem jest promocja spożycia polskich warzyw i owoców oraz podkreślenie ich korzystnego wpływu na kondycję fizyczną i psychiczną.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
"Naczynia połączone" w ramach projektu GENERACJE
19.07.19 – „Naczynia połączone – Generacje 2019”. Wernisaż wystawy zbiorowej, Galeria 113, Instytut Sztuk Pięknych Uniwersytetu Humanistyczno–Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie, Częstochowa, ul. Dąbrowskiego 14, godz. 18.00
Czytaj więcej     Komentarze
sprawy społeczne
Rodzice proszę
Onkologia to nie jest miejsce szczęśliwego dzieciństwa. Mamy miesiąc i ogromną kwotę do zebrania, od której zależy życie Wojtusia! Nie mogę pozwolić zwyciężyć chorobie. Pomocy!
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Bicie rekordu w pobieraniu krwi
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
PODWÓJNE MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWO CZECH W PARABADMINTONIE W SINGLU I DEBLU W ROUSINOV K/BRNA W KATEGORII WH-1/WH-2.
Niesamowity sukces Natalii Grzyb, podopiecznej trenera/nauczyciela Pawła Wiśniewskiego, która po bardzo emocjonujących pojedynkach wywalczyła 5 maja 2019 roku w Rousinov k/Brna Międzynarodowe Mistrzostwo Czech w grze pojedynczej juniorów oraz Międzynarodowe Mistrzostwo Czech w grze podwójnej w parze z Anną Wolny z MKS Imielin.
Czytaj więcej     Komentarze
Rolnictwo
ARiMR: Nowości w aktualnym harmonogramie PROW 2014-2020
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi uaktualniło harmonogram tegorocznych naborów wniosków w ramach PROW na lata 2014-2020. Znalazły się w nim dwie nowości.
Czytaj więcej     Komentarze
sport
Radomsko Extreme 2019 - III Radomszczański Bieg Ekstremalny
Już po raz trzeci w Radomsku organizowany będzie bieg ekstremalny. Zapisy, z gwarancją otrzymania pakietu startowego, potrwają do 2 sierpnia, a organizatorzy zapewniają, że z roku na rok poziom imprezy rośnie - zarówno sportowo, jak i organizacyjnie.
Czytaj więcej     Komentarze
edukacja
KRUS. Filmowy konkurs dla uczniów
Nowy ogólnopolski konkurs filmowy dla uczniów szkół rolniczych - „Moja Wizja Zero – Strategia Prewencji w Rolnictwie”
Czytaj więcej     Komentarze
edukacja
KRUS uczy i bawi w wakacje, czyli kurs e-learningowy dla dzieci
KRUS przygotował wakacyjny kurs e-learningowy dla dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”, w nowoczesnej formie przybliżający najmłodszym mieszkańcom wsi zagrożenia wypadkowe w gospodarstwach rolnych, a także uczący prawidłowych zachowań podczas przebywania na terenie obejścia.
Czytaj więcej     Komentarze
gospodarka
Ocynkownia w Częstochowie po modernizacji – od teraz z usługą pasywacji cynklar
Nowy piec cynkowniczy, w pełni zautomatyzowana trawialnia, która jest pierwszą i nadal unikatową instalacją w Polsce, wykorzystującą 100-letnie doświadczenie Grupy Seppeler – częstochowski zakład oddaje swym klientom niezawodny, opatentowany system zabezpieczania konstrukcji stalowych przed korozją.
Czytaj więcej     Komentarze
historia
MUZEUM 303
W miejscowości Napoleon w gminie Lipie od października 2017 roku działa Muzeum 303 im. płk. pilota Jana Zumbacha, członka grupy obrońców Wielkiej Brytanii - Dywizjonu 303.
Czytaj więcej     Komentarze
sprawy społeczne
Dzieląc się szczęściem mnożymy je
Rozmowa z Anną Ogłazą prezes częstochowskiego Stowarzyszenia Hospicjum „Dar Serca”.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Nowe kierunku na Uniwersytecie
Władze Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie podczas konferencji prasowej przedstawiły informacje o nowo uruchomionych kierunkach studiów.
Czytaj więcej     Komentarze  Opcje
startuj z nami
dodaj do ulubionych
napisz do nas
napisz do nas

  Przeszukaj internet:


r e k l a m a
Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpg

Agro-bud-2019_NET.jpgr e k l a m a

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl