Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Sobota, 04 kwietnia 2020
Wacława i Izydora
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 45 (1444) 2019-11-14
  W NUMERZE:
» Święto Niepodległości w Częstochowie – 2019
» PERYSKOP. Lustro, telewizor i lodówka
» Współpraca Collegium Humanum z Regionalnym Funduszem Gospodarczym S.A.
» BONA FIDE. Zamach na Ryneczek?
» Rowery miejskie coraz bardziej popularne
» JURAJSKI PRODUKT ROKU - najlepsze produkty nagrodzone
» „Tym co służą Miastu i Ojczyźnie”
» Parking - póki co - będzie pustostanem
» LIST OTWARTY
» Błogosławiony z Żarek
» Zaproszenie na mecz
»  Mieszkańcy mówią...
» ERASMUS + W GNIAZDOWIE
» Film "Jasnogórskie Te Deum Laudamus 966 - 2016" nagrodzony
» Bezpieczny wcześniak, nie tylko w Światowym Dniu Wcześniaka
» Koncert Wiedeński w Filharmonii Częstochowskiej
» Zaproszenie na wystawę do Miejskiej Galerii Sztuki
» TESTAMENT RAN
» Nowy samochód dla OSP Przystajń
» Rezerwy Rakowa Częstochowa „wyszarpały” remis
» CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA. SLD-owska gospodarka centralnie sterowana
» CZĘSTOCHOWA W KADRZE – nagrody
» AGENCJA MUZYCZNA POLSKIEGO RADIA POLECA
» POLSKIE RADIO POLECA
» Raków rozpoczyna rundę rewanżową

  Subskrypcja
Czytelniku !
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne wiadomości wpisz swój email:

Wydanie nr 45 (1444) z 2019-11-14
Gazeta Częstochowa
Święto Niepodległości w Częstochowie – 2019
Ojczyzna potrzebuje patriotyzmu czynu - Z takim przesłaniem, w swym przemówieniu, zwrócił się do uczestników obchodów 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi, poseł Szymon Giżyński.
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
PERYSKOP. Lustro, telewizor i lodówka
„Lustereczko, powiedz przecie, kto jest najpiękniejszy na świecie” – pamiętamy to jeszcze z dzieciństwa, ale lustro towarzyszy nam przez całe życie. Ludzie, jak wiadomo, to raczej mądre istoty, a jak z lustrem radzą sobie inni? Takie chociażby koty czy psy ganiają za swoim odbiciem, myśląc, że to inne zwierzaki, ale testy na spostrzegawczość odbicia w lustrze zdają chociażby małpy, słonie czy delfiny.
Czytaj więcej     Komentarze
gospodarka
Współpraca Collegium Humanum z Regionalnym Funduszem Gospodarczym S.A.
W obecności Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Posła Szymona Giżyńskiego, 6 listopada 2019 roku w siedzibie Collegium Humanum JM Rektor prof. dr hab. Paweł Czarnecki podpisał list intencyjny o współpracy z Regionalnym Funduszem Gospodarczym S.A. (RFG S.A.) reprezentowanym przez Prezesa Mirosława Matyszczaka MBA oraz Wiceprezesa Artura Sokołowskiego.
Czytaj więcej     Komentarze
felieton
BONA FIDE. Zamach na Ryneczek?
Czyżby kupców z częstochowskiego Ryneczku na „Wałach Dwernickiego” czekało to, co zgotowała warszawskim kupcom z Dworca Centralnego prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz? 14 października 2019 roku dowiedzieli się, że prezydent Krzysztof Matyjaszczyk nie przedłuży im dzierżawy terenu, lecz ogłosi przetarg otwarty z ceną wyjściową, która będzie dla kupców barierą nie do pokonania.
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
Rowery miejskie coraz bardziej popularne
System Częstochowskiego Roweru Miejskiego oficjalnie kończy drugi pełnowymiarowy sezon. W tym roku mieszkańcy i turyści skorzystali z zielonych jednośladów ponad 149 tysięcy razy. Grono użytkowników systemu powiększyło się o ok. 6,5 tys. osób. W kwietniu na stacje wróci komplet 185 pojazdów. A przypomnijmy, że pierwszym pomysłodawcą był Klub Radnych Prawo i Sprawiedliwość.
Czytaj więcej     Komentarze
gospodarka
JURAJSKI PRODUKT ROKU - najlepsze produkty nagrodzone
Rewitalizacja Parku Lisiniec, dystrybucja wody pitnej z saturatora w ramach kampanii „Piję wodę z kranu” i schronisko dla bezdomnych zwierząt to według kapituły konkursu jedne z najlepszych tegorocznych produktów na Jurze.
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
„Tym co służą Miastu i Ojczyźnie”
Mjr Paweł Kowalczyk, Wojciech Kołsut i mjr Tomasz Pokojski zostali w tym roku laureatami wyróżnienia Miasta Częstochowy „Tym co służą Miastu i Ojczyźnie”.
Czytaj więcej     Komentarze
INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA
Parking - póki co - będzie pustostanem
Niedawno poruszaliśmy temat nieczynnego parkingu od strony ul. Jasnogórskiej. Parking był przeznaczony dla Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu, a po przeprowadzce instytucji od ponad półtora roku plac jest bezużyteczny.
Czytaj więcej     Komentarze
sprawy społeczne
LIST OTWARTY
Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka, od 20 lat otaczające troską ludzkie życie od momentu poczęcia do naturalnej śmierci, apeluje do Parlamentarzystów o uchwalenie już w pierwszym roku nowej kadencji zakazu aborcji eugenicznej oraz zwiększenie pomocy dla rodzin wychowujących dzieci z niepełnosprawnością.
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
Błogosławiony z Żarek
Ksiądz kanonik Stanisław Kotyl oraz Burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski zapraszają na spotkanie pt. „Pierwszy Błogosławiony Archidiecezji Częstochowskiej Ludwik Roch Gietyngier” w dniu 21 listopada 2019 r., o godz. 10.00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Żarkach.
Czytaj więcej     Komentarze
sport
Zaproszenie na mecz
Czytaj więcej     Komentarze
sprawy społeczne
Mieszkańcy mówią...
Przez cztery miesiące (od czerwca do października) mieszkańcy Starego Miasta zmieniali swoje najbliższe otoczenie. Poprzez swoje zaangażowanie zmieniali przestrzeń podwórek, szukali nowych pomysłów i zmieniali język swojej codzienności. Wszystko po to, aby łagodny dialog zagościł u nich na dobre.
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
ERASMUS + W GNIAZDOWIE
W dniach 21-28 października br. Szkoła Podstawowa w Gniazdowie gościła partnerów projektu „Wszyscy Razem dla Zjednoczonej Europy” realizowanego w ramach międzynarodowego programu Erasmus+ 2019/2021.
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
Film "Jasnogórskie Te Deum Laudamus 966 - 2016" nagrodzony
W Warszawie odbył się VII Ogólnopolski Festiwal Filmów Niezależnych "Okno". Drogą nagrodę otrzymał film dok. pt.: "Jasnogórskie Te Deum Laudamus 966 - 2016" /pierwszej nagrody nie przyznano/ w reżyserii Zdzisława Sowińskiego (częstochowskiego artysty fotografa) oraz Tadeusz Szymę (poetę, dziennikarza).
Czytaj więcej     Komentarze
zdrowie
Bezpieczny wcześniak, nie tylko w Światowym Dniu Wcześniaka
Co roku 17 listopada świat staje się fioletowy – na ten kolor podświetlane są najważniejsze budynki użyteczności publicznej. Dzieje się tak również w Polsce – w tym roku zostaną podświetlone m.in. Ratusz w Kielcach i Rzeszowie, Kładka Ojca Bernatka, estakada Lipska-Wielicka i Centrum Kongresowe w Krakowie, a także budynek Szpitala na Karowej w Warszawie.
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
Koncert Wiedeński w Filharmonii Częstochowskiej
W przedsprzedaży są już bilety na Koncert Wiedeński w Filharmonii Częstochowskiej, który odbędzie się 28.03.2020 r.
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
Zaproszenie na wystawę do Miejskiej Galerii Sztuki
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
TESTAMENT RAN
Tego koncertu nie można pominąć. Zapraszamy w imieniu organizatorów.
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
Nowy samochód dla OSP Przystajń
16 listopada 2019 roku strażacy OSP Przystajń odebrali nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Środki na niezbędny sprzęt bojowy przekazali: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, Komenda Głównej Państwowej Straży Pożarnej oraz Urząd Gminy Przystajń. O przyznanie samochodu dla OSP Przystajń starał się poseł Szymon Giżyński. Warto dodać, że w tym roku do OSP z powiatu kłobuckiego trafiły cztery samochody ratowniczo-gaśnicze.
Czytaj więcej     Komentarze
sport
Rezerwy Rakowa Częstochowa „wyszarpały” remis
Podopieczni Tomasza Kuźmy zremisowali na boisku ze sztuczną nawierzchnią MSP „Raków” ze Śląskiem Świętochłowice, 2:2. Gole dla gospodarzy zdobyli w tym spotkaniu Jakub Budnicki oraz Bartosz Chłód.
Czytaj więcej     Komentarze
felieton
CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA. SLD-owska gospodarka centralnie sterowana
W ostatnich tygodniach doszło do trzech przykrych dla częstochowian wydarzeń. Pierwszym z nich jest podwyżka biletów w MPK, która weszła w życie 1 listopada (Święto Wszystkich Świętych). Drugim jest próba odebrania targowiska na Wałach Dwernickiego kupcom przez częstochowską SDL-owką władzę. Trzecim – podwyżka podatku od domów mieszkalnych o 11 procent, na co przyzwoliła koalicja radnych SLD i PO, akceptując propozycję prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka.
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
CZĘSTOCHOWA W KADRZE – nagrody
6 listopada 2019 roku Jury XVIII edycji konkursu na film CZĘSTOCHOWA W KADRZE przyznało nagrody i pozaregulaminowe wyróżnienie honorowe.
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
AGENCJA MUZYCZNA POLSKIEGO RADIA POLECA
Przybył – Megafon Premiera handlowa albumu: 8.11.2019
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
POLSKIE RADIO POLECA
Jan Pietrzak i Młodzi „Toast”
Czytaj więcej     Komentarze
sport
Raków rozpoczyna rundę rewanżową
Tekstową relację Live z tego spotkania przeprowadzi oficjalny profil Gazeta Częstochowska Live na Facebook-u, natomiast mecz „na żywo” pokażą stacje nSport + oraz Canal + Sport 3. Początek przedmeczowego studia od godziny 14:40. Arbitrem głównym będzie Tomasz Musiał z Krakowa. Przypomnijmy- obydwie drużyny zmierzyły się ze sobą w 1,Kolejce rundy jesiennej obecnego sezonu. Na GIEKSA Arenie w Bełchatowie – grający w roli gospodarza, częstochowski Raków przegrał z Koroną Kielce, 0:1. Jedynego gola zdobył w 49.minucie z rzutu karnego – Adnan Kovacević.
Czytaj więcej     Komentarze  Opcje
startuj z nami
dodaj do ulubionych
napisz do nas
napisz do nas

  Przeszukaj internet:


r e k l a m a
Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpg

Agro-bud-2019_NET.jpgr e k l a m a

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl